Het juiste bed op de juiste plaats
Een patiënt mag medisch gezien het ziekenhuis verlaten, maar passende vervolgzorg is nog niet beschikbaar. Het is voor veel ziekenhuizen en patiënten dagelijkse realiteit. Een transferverpleegkundige belt, zoekt, stemt regionaal af en administreert. Het gevolg: vertraging voor de patiënt zelf en onnodige ligdagen en kosten in het ziekenhuis. En kostbare tijd van zorgprofessionals die besteed wordt aan regeldruk en administratielast.
Om hier verandering in te brengen, is het landelijke Doorbraakproject Verkeerde bedden gestart. Met als doel de juiste patiëntzorg op de juiste plek te leveren en het werkplezier van zorgprofessionals te vergroten. Dit project is onderdeel van één van de afspraken uit het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord vanuit de Regiegroep Aanpak Regeldruk. De inzet van het akkoord is een arbeidsmarkttekort afwenden met als ambitie maximaal 20% administratielast voor zorgprofessionals in 2030. V&VN werkt voor dit project samen met NVZ, ActiZ en LHV.
Ontregelbijeenkomst
Op 5 november 2026 geeft V&VN een toelichting op de landelijke Doorbraak Verkeerde bedden. In deze 11e ontregelbijeenkomst horen deelnemers hoe een betere doorstroom van patiënten helpt om de kwaliteit van de patiëntenzorg te verbeteren. Een betere doorstroom draagt ook bij aan vermindering van de regeldruk voor zorgprofessionals en vergroten van het werkplezier. In de Doorbraak Verkeerde bedden krijgt de transferverpleegkundige een trekkersrol. Zoveel mogelijk regio's doen mee. Iedere regio werkt toe naar een eigen actieplan. Wat regionaal kan worden opgelost, wordt daar aangepakt; vraagstukken over bijvoorbeeld wet- en regelgeving, bekostiging of andere systeemfactoren worden landelijk afgestemd in de Regiegroep Aanpak Regeldruk.
Interesse om de bijeenkomst van 5 november bij te wonen? Kijk hier voor meer informatie.
Meer informatie over Ontregel de zorg | NVZ