NVZ Nieuws 42: Ziekenhuizen publiceren gestandaardiseerde sterftecijfers
|



| |
De Tweede Kamer is op kerstreces van 23 december 2011 tot en met 16 januari 2012
|
| |
|
|
Ziekenhuizen publiceren gestandaardiseerde sterftecijfers
Ziekenhuizen aangesloten bij de NVZ vereniging van ziekenhuizen (NVZ) en de Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU) hebben vandaag de absolute sterftecijfers over 2010 openbaar gemaakt. Voor 68 van de 93
ziekenhuizen kon voor het eerst ook het gestandaardiseerde cijfer worden berekend.
NVZ-voorzitter De Boer: ‘Niet minder maar andere ziekenhuizen’
Ziekenhuisdirecteuren kunnen toekomstige wachtlijsten voorkomen door de ziekenhuiszorg anders te organiseren. Dat blijkt uit een peiling onder meer dan 200 bestuurders en professionals uit de curatieve zorg tijdens de invitational conference van de NVZ ‘Nabije zorg’ op 14 december in Nijkerk.
Ondertekening Convenant kaderregeling en declaratieverkeer
Op donderdag 22 december 2012 tekenen Pieter Hasekamp (Zorgverzekeraars Nederland), Jacques Landman (Nederlandse Federatie Universitaire Centra) en Margot van der Starre (NVZ) 2 convenanten over kaderregeling en declaratieverkeer.
Ziekenhuisverplaatste zorg
De NVZ ontvangt de laatste weken met regelmaat vragen van leden over ziekenhuisverplaatste zorg. Die vragen gaan over de kaders voor de bekostiging van en het maken van afspraken met verzekeraars over ziekenhuisverplaatste zorg in 2012.
Ziekenhuisverplaatste zorg omvat hulp- en geneesmiddelen en verpleging die in de thuissituatie worden ingezet als onderdeel van de medisch specialistische behandeling.
|
|