Simuleren DOT in relatie tot schaduwdraaien
Bijna de helft van de ziekenhuizen doet mee in het traject simuleren van DOT. De eerste analyses worden uitgevoerd en op 19 augustus is de eerste expertgroep bijeenkomst worden gehouden.
Het simuleren gebeurt op basis van een landelijk virtueel ziekenhuis en is anders van opzet dan het reeds eerder ingezette schaduwdraaien.
Schaduwdraaien: technische aansluiting op de grouper
Het schaduwdraaien met DOT betekent voor de ziekenhuizen dat er een aansluiting wordt gemaakt maken met de zogenaamde grouper. Dit is op dit moment slechts een technische test. Simuleren biedt de enige mogelijkheid om een inhoudelijke test met DOT uit te voeren.
Overeenkomst schaduwdraaien
Ten behoeve van het schaduwdraaien is een overeenkomst noodzakelijk. Begin dit jaar heeft de NVZ haar leden geadviseerd om deze zeer uitgebreide overeenkomst schaduwdraaien DOT niet te ondertekenen. Direct daarop heeft de NVZ DBC-Onderhoud een voorstel gedaan voor een korte en leesbare overeenkomst, met daarin een aantal wijzigingen die met name de verantwoordelijkheden beter benoemen. Doordat in het proces van invoering van DOT een extra stap is toegevoegd, het simuleren, en omdat de daadwerkelijke invoeringsdatum is verschoven, is de noodzaak om spoedig te gaan
schaduwdraaien niet meer aanwezig. Wel blijft de NVZ er samen met NFU, ZKN en DBCOnderhoud aan werken om tijdig een passende overeenkomst te kunnen voorleggen.
Meer informatie: Brenda van den End, telefoon 030 273 96 80 of b.vanden.end@nvz-ziekenhuizen.nl.
Naamswijziging CZO
Het College Ziekenhuis Opleidingen (CZO) zet haar dienstverlening zorgbreed in. Dit is onder andere het gevolg van de uitkomst van het project Verpleegkundige Beroepsstructuur en Opleidings Continuüm (VBOC). Dat bepaalde dat het CZO het accreditatieorgaan is voor de verpleegkundige vervolgopleidingen in alle sectoren van zorg. Ook andere zorgopleidingen naast de verpleegkundige kunnen onder het CZO gaan vallen. Hierop aansluitend wordt de naam College Ziekenhuis Opleidingen per 1 oktober 2010 gewijzigd in College Zorg Opleidingen.
Voor meer informatie over CZO, zie de nieuwsbrief.
Medicatieoverdracht
De nieuwsbrief ‘Overdracht van medicatiegegevens in de keten’ is verschenen ter gelegenheid van de landelijke kick-off van de kenniscaroussel op 1 juli. Op die dag zijn ongeveer 170 zorgprofessionals met elkaar aan de slag gegaan met de conceptrichtlijn ‘Medicatieoverdracht in de keten’.
Deze richtlijn stelt dat vanaf 2011 bij elk voorschrijfmoment een actueel medicatieoverzicht beschikbaar moet zijn. Bij spoedgevallen en bij de overdracht naar een volgende zorgverlener moet dit medicatieoverzicht er binnen 24 uur zijn. Dit hebben ruim twintig kennisorganisaties, beroepsgroepen, branche- en koepelorganisaties uit de zorg met elkaar afgesproken en vastgelegd in de conceptrichtlijn voor veilige overdracht van medicatiegegevens, op initiatief van de IGZ en het ministerie van VWS. Vanaf 2011 gaat de IGZ de naleving van de richtlijn toetsen. Zorgverleners hebben tot 2011 de tijd om de conceptrichtlijn in te voeren in de dagelijkse praktijk.
Om zorgverleners te ondersteunen bij de implementatie van deze richtlijn worden het komend halfjaar verschillende bijeenkomsten georganiseerd waar concrete afspraken worden gemaakt en goede voorbeelden worden uitgewisseld. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor zorgverleners die betrokken zijn bij medicatieoverdracht, zoals (ziekenhuis) apothekers, huisartsen, verpleeghuisartsen, verpleegkundigen, medisch specialisten, trombosediensten en tandartsen.
Zie voor meer informatie de nieuwsbrief.