In deze NVZ Nieuws aandacht voor:Eigen bijdrage kraamzorg is vastgesteld, Onder Specialisten waarbij intensivist Hans van Hoeven aan bod komt en de zoektocht van Mercy Ships naar OK-behandeltafel.
Inhoudsopgave
- Kort nieuws:
Eigen bijdrage kraamzorg 2005 vastgesteld
16 februari in Onder Specialisten (7): intensivist Hans van der Hoeven
Mercy Ships Holland zoekt OK-behandeltafel
Kort nieuws: Eigen bijdrage kraamzorg 2005 vastgesteld
Recentelijk is de eigen bijdrage voor de regeling kraamzorg in het kader van de ziekenfondsverzekering vastgesteld. Deze eigen bijdrage geldt voor ziekenfonds-verzekerden die vanwege een poli-klinische bevalling in een kraamkliniek of ziekenhuis verblijven zonder dat sprake is van een opname indicatie.
De regeling is gesplitst in twee elementen: een eigen bijdrage van € 28,- (€ 14,- voor de baby en € 14,- voor de moeder) en het verschil tussen het tarief van de kraamkliniek of het ziekenhuis en € 199,- (€ 99,50 voor de baby en € 99,50 voor de moeder).
Het tarief voor een poliklinische bevalling zonder medische indicatie bedraagt € 432,50. De totale eigen bijdrage is dan:
- € 14,- (eigen bijdrage baby)
- € 14,- (eigen bijdrage moeder)
- € 233,50 (verschil tussen € 432,50 en € 199,-).
Totaal: € 261,50.
Het resterende bedrag van € 171,- betaalt de verzekeraar.
Informatie: Liliane van der Velde, 030 273 96 65, e-mail: ljk.vander.velde@nvz-ziekenhuizen.nl
16 februari in Onder Specialisten (7): intensivist Hans van der Hoeven
Woensdagavond 16 februari in aflevering 7: Hans van der Hoeven, intensivist in het St. Radboudziekenhuis in Nijmegen. In aflevering 7 van Onder Specialisten gaan longartsen Pauline Dekker en Wanda de Kanter-Koppenol langs bij Hans van der Hoeven, intensivist in het St. Radboudziekenhuis in Nijmegen. Werk op de intensive care is afwisselend, spannend en bijzonder veeleisend. Maar juist de combinatie tussen denken en handelen spreekt Van der Hoeven aan. Met Pauline Dekker en Wanda de Kanter-Koppenol spreekt hij over leven en dood, over slechtnieuwsgesprekken en het belang van openheid bij medische fouten. “ Vertrouwen, daar is heel ons werk op gebaseerd. Als we dat verliezen, dan zakt de bodem onder ons vak vandaan”.
Van der Hoeven heeft een heldere visie op de toekomst van zijn vak. Om optimale intensieve zorg te kunnen geven, moeten intensive-careartsen al eerder bij probleemgevallen op andere afdelingen geroepen worden.
Door goede samenwerking met de specialisten, kan wellicht voorkomen worden dat de patiënten op de intensive care terechtkomen.
Onder Specialisten: elke woensdagavond rond 23.30 uur bij de AVRO op Nederland 1 (herhaling, vrijdag 18 februari bij de AVRO op Nederland 1 om 11.30 uur).
Mercy Ships Holland zoekt OK-behandeltafel
Mercy Ships is een hulpverleningsorganisatie die zeewaardige hospitaalschepen gebruikt om hoop en genezing te brengen naar de allerarmsten in en rond de havensteden van deze wereld. Deze organisatie is op zoek naar een OK-behandeltafel voor gynaecologie voor het vrouwenziekenhuis in Sierra Leone waar Mercy Ships gratis fistulaoperaties gaat aanbieden aan (veelal jonge) vrouwen die door het ontbreken van medische voorzieningen bij hun bevalling incontinent geworden zijn.
Om dit zo goedkoop mogelijk te kunnen regelen, wil Mercy Ships Holland weten of er ziekenhuizen zijn die een dergelijke behandeltafel ter beschikking kunnen stellen. Kunt u Mercy Ships Holland verder helpen, wilt u dan kunt u contact opnemen met Bram H. de Blouw, resource development manager,
Mercy Ships Holland, 010 410 28 77, e-mail bram.deblouw@mercyships.nl
Wilt u meer weten over Mercyships? Kijk dan op de website: www.mercyships.nl